Zachęcamy do korzystania z nowszej przeglądarki internetowej, np. Firefox, Internet Explorer 7, Operalub Google Chrome, ponieważ w starych wersjach "Internet Explorer" niektóre elemety są wyświetlane niepoprawnie, a niektóre nie działają (np. Galeria).
Kochali go młodzi całego świata
- poniedziałek, 16 lutego 2009 11:10

Artykuł opublikowany w październiku 2005 roku. w numerze "Nowego Życia".

***

Gdy doszło do pierwszego z serii tych wydarzeń, nikt z nas nie wiedział jeszcze, że było ono niezwykłe. Nasz duszpasterz, ks. Mirosław Maliński, w ostatniej chwili zdecydował o zmianie lektury, która miała być czytana podczas kolacji przez całe nasze rekolekcje w Piwnicznej. Czytaliśmy więc każdego dnia na głos publikację Kathryn Spink Brat Roger – założyciel Taizé. "Przygody brata Rogera", jak pieszczotliwie ochrzciliśmy tę biografię, dla niejednego z pięćdziesięciu studentów "Maciejówki" były pierwszym spotkaniem z tym Wielkim Człowiekiem.

 

Poprawiony: wtorek, 17 lutego 2009 22:10
Więcej…
 
» MIASTO RADOŚCI, MIASTO NADZIEI
- sobota, 14 lutego 2009 12:31
Relacja z międzynarodowego spotkania Taize w Kalkucie opublikowana w "Gościu Niedzielnym" pt. Dostać o niebo więcej, nr 45/2006.

Bambusowy namiot na dziedzińcu szkoły Don Bosco, centrum Kalkuty. Na zewnątrz smog, pisk opon, wycie klaksonów. W środku kilka tysięcy młodych ludzi z całego świata w ciszy serc trwa przed Chrystusem.

W Shamianie rozlegają się słowa pieśni w języku hindi - "Mera Antar Timir mitao, Sat Guru Jyoti se Jyoti jalao" - Panie, rozprosz moje wewnętrzne ciemności, niech moje światło rozbłyśnie Twoim blaskiem. Hinduskie dzieci zapalają świeczki przed ikoną Krzyża. Młodzi śpiewają kanony z Taize. Rozważają słowa Ewangelii: "Oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was" (Łk 17, 21).
Poprawiony: poniedziałek, 16 lutego 2009 10:55
Więcej…
 
» WYJAZD DO TAIZÉ: 17-26 września 2005
- sobota, 14 lutego 2009 12:26
Hmm... Napisać jak było w Taizé? Cudnie, że mogę jeszcze raz wrócić pamięcią do tych wrześniowych dni. Kiedy dowiedziałam się, że mogę pojechać, ucieszyłam się jak dziecko. Po dość pracowitych, intensywnych, zabieganych, wypełnionych odpowiedzialnościami (opieka nad dziećmi, kuchnia na wyjazdach Maciejówkowych) wakacjach wreszcie naprawdę odpoczęłam (fizycznie, psychicznie i duchowo), zregenerowałam siły i odzyskałam zapał do pracy na nowy rok akademicki.
Poprawiony: poniedziałek, 16 lutego 2009 10:55
Więcej…
 


CODA „Maciejówka”, kosciół rektoralny Św. Macieja, pl. bp. Nankiera 17a, 50-140 Wrocław,
konto: Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 9814 3325 Kościół Rektoralny Św. Macieja we Wrocławiu

Copyright © 2004 - 2010 CODA Maciejówka

admin@maciejowka.org Witryna na serwerze: