WYSZUKIWARKA
Zachęcamy do korzystania z nowszej przeglądarki internetowej, np. Firefox, Internet Explorer 7, Operalub Google Chrome, ponieważ w starych wersjach "Internet Explorer" niektóre elemety są wyświetlane niepoprawnie, a niektóre nie działają (np. Galeria).
Rekolekcje Adwentowe
Daniel Brzezina - piątek, 04 grudnia 2009 18:31

Czas na adwentowe rekolekcje w Maciejówce! Poprowadzi nas o. Wojciech Ziółek SJ. Nauki rekolekcyjne od 13 do 16 grudnia 2009.

Lecznicza kuracja Ziółka w dawce maksymalnej już rozpoczęta

Z kilkuminutowym opóznieniem, ale za to w wielkiej radości rozpoczeły się  w niedziele długo oczekiwane, rekolekcje adwentowe w Maciejówce. Tym razem gości u nas znamienity kaznodzieja w osobie ojca Wojciecha Ziółka SJ z Krakowa, który od niedawna jest prowincjałem Towarzystwa Jezusowego Polski południowej. Naszym rozmyslaniom aż do środy będzie przewodzić hasło: „Mini historie o maksi Sprawie” czyli prostym językiem słów kilka o prawdzie płynącej z przypowieści.

Wypełniony po brzegi kościół św. Macieja przesycony był duchem skupienia i żarliwej modlitwy. Tak wielu studentów z całego Wrocławia przyszło wysłuchać słów jezuity i..... z pewnoscią się nie zawiodło. W niedzielę rekolekcjonista zwrócił naszą uwagę na fragment ewangeli wg św. Łukasza (14,15-24) o zaproszonych na uczte. Znana dla wielu z nas przypowieść została pokazana w innym świetle.  Wobec postawionego pytania: „Czy masz pragnienie Boga?” nie można przejść obojętnie. Drugi aspekt do rozmyslań to nasza niegodność wobec Pana. Często jej brak w naszym życiu, a przeciez jest ona faktem tak jak niegodni byli bezdomni i ubodzy z Ewangelii. Warto też przemyśleć, jak często usprawiedliwiamy się pzed Bogiem i co nam przysłania jego Miłość. Wiele pytań i aspektów do namysłu i niestety tylko jedna doba, bo już kolejne tematy do rozważań o 19. Zapraszamy, jeszcze nie wszystko stracone!

Poprawiony: wtorek, 15 grudnia 2009 18:14
 
CODA „Maciejówka”, kosciół rektoralny Św. Macieja, pl. bp. Nankiera 17a, 50-140 Wrocław,
konto: Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 9814 3325 Kościół Rektoralny Św. Macieja we Wrocławiu

Copyright © 2004 - 2010 CODA Maciejówka

admin@maciejowka.org Witryna na serwerze: